Hermès

Luxus a kvalita

Opäť sa zastavíme vo francúzskom meste módy, v Paríži. Francúzska spoločnosť známa ako Hermès je vskutku jednou z najluxusnejších módnych spoločností všetkých čias. Čím sa táto značka preslávila a prečo ju milujú ženy aj muži po celom svete? Odpoveď môžeme hľadať v minulosti. Pozrime sa na príbeh, ktorý sa skrýva za popularitou písmena H.

 

Návrat do minulosti

V roku 1837, Thierry Hermès (1801 – 1878) prvýkrát založil Hermès ako popruhy na Grands Boulevards v Paríži na tzv. vtedajšom „workshope“, ktorý bol venovaný Európskej šľachte.

Thierry Hermès tak vytvoril jedny z najlepších kovaných popruhov a úzd pre prepravu obchodného tovaru. V nasledujúcich desaťročiach sa z Hermes vyvinul jeden z najznámejších sedlárskych maloobchodníkov a tiež začal vyrábať kožené tašky na kŕmenie koní a ďalšie príslušenstvo pre jazdcov, ako sú topánky, biče a jazdecké klobúky. Kôň bol naozaj prvým klientom Hermes.

Na fotografii sú načrtnuté tašky, ktoré Hermes vyrábal.

Keď počujete o značke Hermes, pravdepodobne budete automaticky myslieť na najslávnejšie štýly; Birkin, Constance alebo Kelly. Aj keď sa jedná o stelesnenie luxusu a vyžaruje postavenie a najvyššie triedy, existuje oveľa viac štýlov a tašiek značky Hermes, takže každá z nich je svojím spôsobom ohromujúca.

 

Picotin bag

Táto taška bola inšpirovaná taškou pre kone, aby mohli byť kŕmené počas chôdze. Táto taška bola jednoduchá, funkčná so surovým okrajom a bez podšívky.

 

Haut a courroies Bag

Vyrobené v roku 1900. Ide vôbec o najstaršiu tašku Hermes. Bola to špeciálne navrhnutá taška s vysokým lichobežným tvarom, pre jazdcov a možno povedať, že je to najbližší produkt tašky, ktorý sa vyrába dodnes.

 

Trim Bag

Taška používaná na dni prepravy, išlo o tašky, ktoré majú byť naplnené senom a dávali sa okolo krku koní. Taška vznikla v roku 1958. Módny dom tiež premenil pôvodný háčik do pásu pracky.

 

Evelyne

V 1978 Evelyne Bertrand ako vedúca Hermes jazdeckého útvaru inšpirovala ďalší vývin. Taška, ktorá teraz nesie jej meno mala otvory na vzduch a bola v H-tvare.

 

Písal sa rok 1922, kedy boli prvé kožené kabelky zavedené pre ľudí. Émile-Maurice Hermes ‚ manželka sa sťažovala, že nie je schopná nájsť ideálnu kabelku pre ňu. Vtedy sa „narodil“ kultový kožený módny dom ako ho poznáme dnes.

 

 

Jypsiere taška

Jean-Paul Gaultier sa rozhodol doplniť jeho AW 2008 show s kabelkou, ktorá by sa niesla v duchu prírody, lovu a mala kreslenú inšpiráciu z pôvodných tašiek Hermes pre kone.

 

SAC a depeches, metta Catharina

Loď Frau metta Catharina, ktorý sa potopila v roku 1786, bola objavená v roku 1970 v anglickej námornej archeológickej spoločnosti. Vnútri našli role kože v perfektnom stave. Hermes kúpil niektoré z týchto koží a v roku 1993 produkoval tento vak depeches, so symbolickými vzormi, z kože, ktorá ležala viac ako 200 rokov v dolnej časti mora.

 

Sac – mallette bag

Z noci na noc pôvodne spomenutá počas renesancie. Najprv sa upevňovala tzv. káblom, parížsky výrobca mal predstavu o bežnej taške s uzamykateľnou liatinovou sponou. Dodal dve rukoväte a základ, ktorý umožňoval kabelke stáť. Tento kus batožiny inšpiroval Hermes vytvoriť Mallette tašku neskôr v roku 1920.

 

SAC a depeches

To je v podstate akási školská taška Satchel Bag pre mužov. ‚ Depeches ‚ bolo to, čo bolo známe ako novinky a najnovšie informácie. Táto taška bola vytvorená v roku 1928. Stále najobľúbenejšie na špeciálnu objednávku v Hermes, kde môžete mať ľubovoľný počet vreciek a aktovku v ľubovoľnej veľkosti.

 

Lindy bag

Navrhol ju Frederic Vidal. Táto taška mala rukoväte na menších stranách umožňujúce tašku zložiť na seba. Táto taška mala najväčší úspech.

 

Paris-Bombay bag

Ide o štýl tašky vidieckeho lekára prevedená do moderných štýlov. Vytvorená v roku 2008, ktorý je nazývaný rok ‚ indickej fantázie ‚ Táto taška má veľké strany, ktoré sú pripojené k dlhým jemným rukovätiam.

 

Plume bag

Taška inšpirovaná držiakom na deku, ktorý bol používaný v roku 1920. Ide o jednu z prvých tašiek vytvorených Hermes v mäkkej nelemovanej koži.

 

Kelly taška

Bola vytvorená okolo 1930 a svoje meno získala, keď Grace Kelly to používala ako štít proti paparazzi a fotka bola zobrazená na obálke časopisu Time. Perfektná taška do ruky so sponou, ktorá preslávila značku.

Birkin bag

Kto by nepoznal tzv. birkinku? Crème de la crème z radu Hermes, Birkin tašky sú elegantné, nadčasové a veľmi vyhľadávané, keďže ide o jeden z najpopulárnejších vzorov. V priebehu rokov Birkin prišiel v rôznych veľkostiach, farbách a variáciách, meniace sa a hladko prispôsobujúce sa trendom. Menšia 25cm Birkin sa stala čoraz populárnejšia vďaka svojej roztomilej veľkosti, takže je ideálna pre večerné akcie. Ak hľadáte niečo mierne väčšie, 30 cm je viac zameraná na každodenné nosenie.

 

Bolíd bag

Slovo bolid znamenalo Meteor na prvý a potom v dvadsiatom storočí francúzsky volal rýchle nové automobily ‚ bolides ‚. Emile Hermes vytvoril túto tašku pre priateľa, ktorý bol vášnivý automobil v 1923. Po nájdení zips v Amerike on pripojený k bolid a tašku, ako vieme, že sa narodil.

 

Verrou clutch

Spojka taška bola vytvorená v 1938. To bolo uzavreté kúsok skrutku a po Andy Warhols ‚ múza Ultra Violet sa vrátil jeden Andy Warhol kedysi kúpil ju Hermes, dom sa rozhodol vyrábať novú verziu so striebornou a Paládium skrutku.

 

Constance

Dizajnérka Catherine Chaillet pomenovala tašku po jej dcére Constance, ktorá sa narodila v roku 1959, keď vznikla táto taška. Príznačné zapínanie v tvare H a šikovným nastaviteľným remienkom sa taška môže nosiť cez rameno alebo sa drží na boku.

Kelly cut

Nie je to len štandardný Kelly dizajn, ktorý prekonal Birkin popularitu v poslednej dobe, Kelly cut si tiež získala pozornosť pravdepodobne kvôli jeho veľkosti, ktorá ju robí elegantnou, šikovnou a ľahko prenosnou.

Zatiaľ čo malá veľkosť je vhodnejšie na večeru alebo udalosť, ako je svadba, je tiež ideálny pre milé stretnutia s priateľkami či rodinné oslavy.

 

Mini Kelly pochette

Mini Kelly pochette miluje každá žena, pretože je praktická a šik – akurát do ruky. Zamilovali si ju i špičkoví svetoví návrhári ako Chloe, Fendi a Louis Vuitton, ktorí predstavili tento štýl vo svojich jarných kolekciách v roku 2016

Medor

Pyramídový klincový podpis dodá Rock n´ Roll šťavu každému outfitu.

Jige

Jedná sa o elegantný a veľmi všestranný kúsok, ktorý si za posledné roky získal veľkú popularitu. Jeho jednoduchý dizajn znamená, že bude dokonalým doplnkom vášho outfitu, zatiaľ čo podpis Hermes ‚ H ‚ prispieva k exkluzivite.

HAC (Haut à Courroies)

Zatiaľ čo Birkin je medzinárodný symbol Hermes, Haut à Courroies (HAC) je originál. Tieto tašky boli navrhnuté koncom roku 1800 a boli pôvodne určené na nosenie jazdeckých topánok a iného jazdeckého vybavenia. V súčasnosti sa využíva hlavne ako štýlová luxusná cestovná taška, ktorá je mimoriadne obľúbená aj u mužov.

Jypsiere

V neposlednom rade je Jypsiere. To je ďalší rafinovaný spôsob ako ľahko nosiť každodennú tašku, ideálnu pre víkendy na výlet do vášho obľúbeného mesta. Ide o jeden z najviac exkluzívnych štýlov Hermes ‚ zmysle: len málo ľudí vlastní Jypsiere bag, čo pridáva na výnimočnosti a luxuse.

 

S toľkými ohromnými príbehmi a tak zaujímavou a preslávenou minulosťou, Hermes vyvoláva dojem, že mnoho ďalších módnych domov s ním nemôže ani začať súťažiť. Faktom je, že jedinečné tašky, ktoré vytvárajú, zostávajú roky cenené a to je svedectvom o top dizajne tohto módneho domu s brilantnou a luxusnou kvalitou.

Prihláste sa do klubu

a dostaňte sa k nezameniteľnej kabelke ešte dnes !