Kde sa začína písať príbeh slávnej svetovej módnej ikony? Poďme pekne po poriadku. Saint Laurent  nemal šťastné detstvo, pretože deti v škole ho často šikanovali kvôli jeho krehkosti a homosexualite. Ako 17-ročný odišiel do Francúzska, do Paríža a začína spoluprácu svojho života s Christianom Diorom. Možno povedať, že šlo o najkreatívnejšie a najúspešnejšie spojenie v histórii módy. Kreatívny, veľmi mladý a nesmierne nadaný Saint Laurent patril k tým najlepším návrhárom v Diorovom módnom dome. V roku 1957, keď mal iba 21 rokov, mu bolo zverené vedenie domu počas Diorovej dovolenky, z ktorej sa žiaľ už nikdy nevrátil, a preto sa Saint Laurent stal umeleckým riaditeľom Diorovho módneho domu, šlo o najmladšieho módneho návrhára.

Yves Saint Laurent okamžite začal vytvárať svoj nezameniteľný ikonický štýl tým, že kombinoval tradičné prvky Diora s realistickým štýlom.

 Ligne Trapèze

Názov jeho prvej kolekcie, ktorá pobláznila svet a stala sa horúcim hitom, pretože predaj vzrástol o 35 %. Jeho posledná kolekcia pred odchodom od Diora vyvolala vlnu kritiky stálej klientely, pretože na predvádzacie móla sa dostala móda ulice a beatnikov: čierne roláky, kožené bundy, nohavice aj čižmy.

Yves Saint Laurent v spolupráci so svojím partnerom menom Pierre Bergé, vytvorili svoj vlastný Couture House.  Keď v roku 1961 vytvoril svoju prvú kolekciu, ktorú prezentoval v Paríži, volil cestu unisex oblečenia, pretože mužské prvky rád komponoval do oblečenia pre ženy. Vynašiel dámsky nohavicový kostým, tiež vytvoril ženskú verziu smokingu pre kolekciu z roku 1965 Le Smoking.

V ére hippies vymenil svoju povestnú geometriu a futurizmus za romantiku. V roku 1968 vytvoril kolekciu v štýle Safari, kde po prvý raz použil priesvitné materiály. Inšpiráciu čerpal z Afriky, Ruska či Ázie a miloval zamat.

YSL BEAUTÉ

Predstavil ju v roku 1971 a tentokrát šlo o kolekciu nie oblečenia, ale parfumov a dekoratívnej kozmetiky. Predstavil 1. pánsky parfum YSL, no jeho reklamná kampaň spôsobila obrovský škandál – na fotografiách pózoval on sám, nahý, kde flakón zakrýval jeho prirodzenie. Samozrejme predstavil aj vôňu pre ženy, no parfum s názvom Opium v tých rokoch spôsobil opäť iba pohoršenie. YSL jednoducho predbehol svoju dobu…

Pozrite sa, aký úspech má jeho značka aj v tomto sektore úspech dnes. Nedá sa ho nemilovať 🙂

 

Ikonické kabelky YSL

VICKY

Debut na W18 módnej prehliadke. Vicky kabelka je najnovší dizajn inšpirovaný prešívaním obľúbeným v rokoch osemdesiatych. Taška je zdobený kovovým YSL je k dispozícii v normálnej, ale i lakovanej koži pre milovníčky lesklého štýlu. 3 veľkosti a rôzne farby – vyberie si veru každá.

KATE

 

Jeden z najikonickejších kúskov z dielne YSL, klasika na retiazke a popruhovom remienku. Ideálna na večerné udalosti, ak si odopnete remienok, využijete ju aj ako listovú kabelku. Mnoho prevedení a farebných variácií zaručuje, že si vyberiete tú svoju do zbierky.

LOULOU

 

 

V koži alebo zamate, zapínanie na spôsob obálky vás očarí. Kabelka má rúčku na nosenie, ale i retiazku na plece, takže si môžete vybrať, aký štýl chcete k svojmu outfitu zvoliť. Kvalita a luxus.

NIKI

Jedna z najviac rozpoznateľných kabeliek YSL s jeho podpisom. Estetika jemnej štruktúry s robustným retiazkovým popruhom je ideálnou voľbou na nosenie počas dňa.

SAC DE JOUR

Klasická silueta kabelky na denné nosenie z dielne YSL patrí medzi najpopulárnejšie. Má maximálny úložný priestor, čo ocení každá dáma. Kabelka je na svete od roku 2013.

SUNSET

Môže niesť kabelka krajšie meno ako Západ slnka? Úhľadná a kompaktná. Leštená a estetická. Zdobená monogramom s klasickou retiazkou i remienkom. Ideálne na špeciálne príležitosti.

BOOK BAG

Navrhol ju Anthony Vaccarello, ide o nový, svieži štýl kabeliek. Zvieracie motívy sa stále môžu tešiť obľube. Prebuďte v sebe šelmu!