Kto by nepoznal károvanú vzorku TB? Britská spoločnosť Burberry sa v posledných rokoch môže hrdo radiť k top 10 luxusným značkám. Ide o spoločnosť, ktorá vyrába nielen kvalitné oblečenie dámskych a pánskych kolekcií, ale aj doplnky a parfumy. A práve o doplnkoch – o kabelkách dnes bude reč. Aké materiály a vzory sú typické pre TB kabelky, použité patterny a rebríček top kabeliek od Burberryho. Predtým sa však vráťme do 19. storočia, kde to celé začalo…

Písal sa rok 1856. A mladá 21 ročná myseľ chlapca menom Thomas Burberry prišla s neobyčajným nápadom: Thomas začal podnikať s nepremokavým outdoorovým oblečením v blízkosti jeho narodenia, cca 82 kilometrov mimo Londýna, v mestskej časti Basingstoke.

Thomas Burberry was born in Brockham Green, Surrey. He opened his first shop in Basingstoke, 82km away from London.

Dopyt po jeho tovare ho podnietil otvoriť druhý obchod v rovnakej štvrti. Thomas Burberry opened his first Burberry store in 1856, on Winchester Street, Basingstoke.

A to bol čas, kedy Anglicko bola industrializácia sama. To bolo vedúce k svetu v oblasti technológií a inžinierstva.

O niekoľko rokov neskôr, Burberry vynašiel bezprecedentné nepremokavé tkaniny s názvom garbadine. Je to jemne tkaná bavlna, inak známa ako twill. S jeho tradičnými pláštenkami šlo o materiál mimoriadne ľahký a vzdušný, čím vyvolal pozitívne ohlasy. Rýchlo sa jeho podnikanie rozšírilo po celom Londýne a tiež do zahraničia.

Kabelka – najlepšia priateľka ženy

 

A range of embossed calf leather DK88 bags, now in stores. 
  1. BURBERRY Textured-leather and checked canvas tote

BURBERRY Textured-leather and checked canvas tote

Milujete ležérny štýl? Táto kabelka TB bude pre vás jasnou voľbou. Aj takáto malá kabelka môže pôsobiť elegantne, šikovne a povýšiť celkový váš štýl.


  1. BURBERRY The medium leather belt bag

BURBERRY The medium leather belt bag

 

Ženy nesú veľa vecí vo svojich taškách, preto často siahajú po veľkých kúskoch – väčšia je lepšia. Táto stredná kožená taška vám dáva dostatok priestoru a zároveň uspokojí vašu lásku k nadčasovej kráse.


  1. BURBERRY Leather-trimmed striped cotton-canvas tote

BURBERRY Leather-trimmed striped cotton-canvas tote

Ideálne na víkendové výlety, táto taška unesie aj objemné veci. Maľované hrany a pruhovaný dizajn v zelenej, bielej, námorníckej modrej a červenej sú perfektné akcenty na dokončenie vzhľadu tejto tašky.


  1. BURBERRY Heymarket checked pattern bag

BURBERRY Heymarket checked pattern bag

 

Priamy opak kabelky pred ňou, roztomilá, elegantná mini kabelka na retiazke cez rameno, ktorá šikovne ponesie nevyhnutné drobnosti, ktoré so sebou potrebujete.


  1. BURBERRY Mini textured-leather shoulder bag

BURBERRY Mini textured-leather shoulder bag

 

Ďalšia mini taška s veľkou osobnosťou je tento čierny ramenný vak navrhnutý s prvkami s lešteným zlatom Čierna gabardine-ako koža prináša eleganciu a spomínané zlaté akcenty dodávajú šmrnc tejto značkovej kabelke.


  1. BURBERRY The small Banner with brogue detail

BURBERRY The small Banner with brogue detail

 

Božské detaily zvýrazňujú tento jedinečný kúsok s bohatým koženým zdobením. Odlíšte sa a povýšte svoj outfit na iný level.


  1. BURBERRY carry-all logo tote

BURBERRY carry-all logo tote

 

Fanúšikovia Burberry si tento kúsok zamilujú na prvý pohľad. Pečiatka loga a kontrast čiernej kože s podkladom v ťavej farbe je elegancia, ktorá oživí váš šatník.


  1. BURBERRY Baby Banner in Brogue Detail leather

BURBERRY Baby Banner in Brogue Detail leather

 

Kombinácia punku s eleganciou akú ste predtým ešte nevideli. Biela a čierna je nesmrteľné kombo, ktoré nikdy nevyjde z módy.


  1. BURBERRY medium Banner tote

BURBERRY medium Banner tote

 

Elegantný a nadčasová hladká verzia s bokmi károvanej vzorky TB sa zladí s každým outfitom. Od príležitostných a elegantných až po formálne; na rameno či do ruky. Kreujte a tešte sa z tohto


10. BURBERRY multiple straps tote

BURBERRY multiple straps tote

 

Ďalší nádherný kus z dielne Burberry. Jeho kúzlo je v jednoduchom dizajne, pracka a  opaskové zapínanie vpredu sú zaujímavým komponentom tejto luxusnej tašky.


11. BURBERRY The Trench leather portrait bag

BURBERRY The Trench leather portrait bag

Hneď, čo vás zaujme jasná Toffe farba, okúzli vás svieži vzhľad. Vyrobená je z Burberry-exkluzívnej kože, ktorá je inšpirovaná gabardine.