Prada sa radí k ikonám v módnej histórii. Návrhári za značkou sa neustále snažia byť inovatívni, no zároveň zachovať klasický rafinovaný štýl. Dom Prada preukázal svoju dlhovekosť, a meno Prada je a stále bude stále v dopyte rokmi stúpať. Pozrime sa na príbeh, ktorý sa ukrýva za slávnou značkou.

Prvý obchod Prada sa otvoril v roku 1913 v prestížnej Gallerii Vittorio Emmanuele II v Miláne v Taliansku. Mario Prada so svojím bratom Martino spolu otvorili obchod s koženým tovarom. Obchod predával tašky, kufre, parníky a cestovné doplnky.

V roku 1919, Prada získala titul oficiálny dodávateľ talianskeho kráľovského domu. Dovolili jej zobraziť erb domu House of Savoy erb vo svojej ochrannej známke logo. Táto česť je to, čo robí Pradu symbolom talianskej aristokracie.

Príbeh PRADA značky je o to zaujímavejší, že v patriarchálnej dobe Mario Prada bol názoru, že žena by mala ostať v domácnosti. Paradoxom však je, že jeho jediný syn nemal záujem o rodinný podnik, a preto jeho dcéra Luisa Prada prevzala podnik a viedla ho takmer 20 rokov.

V polovici 70tych rokov, sa dcéra Luisy – Miuccia Prada, pripojila k mame v rodinnom podnikaní. Miuccia sa spočiatku venovala navrhovaniu príslušenstva, neskôr pokračovala v tradícii výroby vysoko kvalitných tašiek a batožiny pre rodinný podnik.

V roku 1977, Miuccia Prada stretla mladého talianskeho podnikateľa, ktorý podnikal s vlastným koženým tovarom. Patrizio Bertell sa pripojil k rodine Prada a jeho partnerstvo s Miuccia vdýchlo nový smer v histórii rodinného podniku. Miuccia je sofistikované tvorivosti a Bertelliho podnikateľská intuícia pomohla rozšíriť podnikanie.

Spoločnosť najprv pridala obuv do ich rastúceho produktového radu v roku 1979. Ich prvá kolekcia dámskych topánok bola dobre prijatá. Podnik pokračoval v raste a získať pozornosť ľudí aj za hranicami krajiny. Prada rozšírila svoju sieť priamo vlastnených predajní na trh po celom svete. Obchody boli známe pre svoje čisté estetické línie, rovnako ako unikátny zelený odtieň. Farba sa stala známou ako „Prada Green.“ Prvý „Zelený obchod“ otvorili v Miláne vo Via della Spiga. Nasledovali butiky v Londýne, Madride, Tokiu, Paríži a Tokiu.

PRADA DNES

Miuccia a Bertelli sa vzali v roku 1987 a dvojica je stále na čele rodinného podniku Prada. Do HOUSE of PRADA spadá aj pár menších značiek, ako je Miu Miu, Church’s, Car Shoe, and Pasticceria Marchesi. Srdcom podnikania je stále značka Prada.

IKONICKÉ KABELKY PRADA

Prada Cahier

Cahier je francúzske slovo pre notebook a Prada Cahier bola inšpirovaná cennými starovekými knihami. Cahier tašky sú identifikovateľné podľa ich podpisu, majú zlato-tónované kovové rohy a elegantný štruktúru. Navrhnuté s odnímateľným ramenným remienkom, tašku môžete nosiť v ruke alebo cez rameno.

 

Prada Pionnière

Aj táto značka má obľubu v tvare klasického sedla. Hrubé Crossbody popruhy v kombinácii so zlatými prvkami je jednoznačne Glamour štýl. Je dostupná v rôznych povrchových úpravách a prevedeniach, vybrať si možno z kožených, semišových a zamatových štruktúr v mnohých farbách.